Čáry Kluk

20.6. 2020 a kolanlo se také 17. 2. 2018 | Mírová pod Kozákovem | Dětský kouzelník Čáry Kluk potěší děti na karnevalu ve Smrčí. 

Kouzelník pro děti Čáry Kluk

Na programu bude čarování, kopec zábavy, dětská diskotéka, tvořivé dílničky, bohaté občerstvení a pro maminky a tatínky také míchané drinky. Mírová pod Kozákovem se tak stane dalším dějištěm představení světoznámého kouzelníka pro děti Čáry Kluka, který tak završí svoje megaturné Doubí-Loučky-Smrčí-Kořenov 🙂

Dětský kouzelník Čáry kluk Vás srdečně zve na dětský karneval do SmrčíČáry Kluk - dětský kouzelník

 

Již je to tady, kouzelník poprvé v životě na karnevalu ve Smrčí

Na programu karnevalu pořádaného spolkem Spolek nejen holek bude čarování, kopec zábavy a  dětská diskotéka. Nebudou chybět ani tvořivé dílničky, bohaté občerstvení a pro maminky a tatínky také míchané alkoholické i nealkoholické drinky.
Mírová pod Kozákovem ( hasičárna ve Smrčí ) se tak stane dalším dějištěm představení světoznámého kouzelníka pro děti Čáry Kluka, který tak završí svoje tour Doubí-Loučky-Smrčí-Kořenov 🙂

Spolek nejen holek pořádá akce nejen pro děti, ale i pro seniory

„Spolek nejen holek “ je nově vzniklý komunitní spolek, jehož účelem je pořádání pravidelných tvořivých dílniček pro děti. A dále pořádání mezigeneračních setkání v Mírové pod Kozákovem.

Zveme všechny malé i velké na kouzelnické odpoledne.

Obec Mírová pod Kozákovem se skládá ze 14 částí obce: Bělá, Bukovina, Dubecko, Hrachovice, Chloumek, Chutnovka, Kvítkovice, Loktuše, Prackov, Rohliny, Sekerkovy Loučky (podosada U Rybníka), Smrčí, Stebno a Vesec. Součástí naší obce je i několik částí s pomístními názvy : Záholice – část obce Bělá, Podbukovina a Rozumov – části obce Bukovina.  Obec má v současné době 1718 trvale hlášených obyvatel. V obci je plná občanská vybavenost. Najdete nás v malebné krajině Českého ráje na dohled strážní hoře Kozákova. Naše okolí je plné přírodních krás.

Pahorkatinný reliéf obce významně narušuje na východní straně nejvyšší vrch Českého ráje Kozákov s překrásnými výhledy. Podstatná část západního svahu Kozákova patří do katastru obce. Kromě vlastního vrcholu zde najdeme řadu turisticky poutavých míst. Měsíční údolí (též nazývané Proskalí) u osady Vesec je kaňon sevřený dvojicí skloněných pískovcových ker. Na jeho severním okraji najdeme Babí a Kudrnáčovu pec, jeskyně typu abri, kde bylo doloženo dočasné přebývání člověka mladší doby kamenné. Z východní strany se nad Měsíční údolí vypíná pískovcový hřeben Hrádek zakončený Drábovnou, uměle vylámanou světničkou ve skále, která měla ve středověku funkci ostrahy při kupecké stezce. Nad Loktušemi je na okraji lesa malebná Radostná studánka, o něco dále najdeme Votrubcův lom, naleziště polodrahokamů, který je však již mimo katastr obce. Na sever pokračuje hřbet Kozákova přes sedlo Vzdychánek na Prackovský vrch, vrcholová stezka je místem dalekých výhledů.

Na úbočí Kozákova se odedávna nacházely na chudých políčkách polodrahokamy (achát, jaspis, chalcedon, křišťál, záhněda, ametyst). Při návštěvě místních hřbitovů si můžeme povšimnout řady pomníků s výzdobou z těchto kamenů.