Čáry Kluk

Pěnčín | 31. 3. 2018 | Pod záštitou obce Pěnčín vás zveme na hudební večer Ein Kessel Buntes aneb Hvězdy živě. Hlavním hostem bude Davide Mattioli, rocková skupina Adaptace, břišní tanečnice, kouzelník Pavel Soukup a DJ Milan Šifta. Informace a předprodej vstupenek v Libereci na telefonním čísle 605 421 300

Kouzelník Pavel Soukup vás srdečně zve na Hudební večer

Hudební večer a kouzelník Pavel SoukupDavide Mattiali

Davide se v České pop music neobjevil až coby hvězda Damichi. Všechno začalo někdy v půlce devadesátých let, kdy se tento povoláním policista-carabiniere rozhodl, že už se bude věnovat jen muzice a začal vystupovat po Itálii. A pak, po jednom turistickém výletu do Čech, které si hned na poprvé zamiloval, se už natrvalo usadil v Liberci, kde se také oženil. V tu dobu náhodně slyšela jeho soukromé CD Ilona Csáková a poté spolu natočili duet Giorni di Parole. Po nějaké době se seznámil s Michalem Davidem, kdy společně s italskou zpěvačkou založili skupinu DAMICHI. Měli obrovský úspěch a velice často si je lidé žádají znovu. 

Za čas se Davide dal na sólovou cestu kdy natočil několik svých  CD, které měli také velký úspěch.  

Na svou sólovou desku Made In Italy si Davide vybral nezapomenutelné italské písničky, které jsou v jeho podání a v nových úpravách opravdu neodolatelné. Spolu s největším odborníkem na italské šlágry „sanremské éry“ Milošem Skalkou vybrali pro nové album s názvem Made In Italy 2 tucet dalších nestárnoucích melodií, kterým nová taneční aranžmá a především zpěvákův nezaměnitelný vokál dodali nový „šmrnc“. Světovou raritou je italská varianta Lennonovy Imagine – jde o jedinou povolenou tzv. coververzi této slavné písně. Davide si ji sám objevil, když se doma v Itálii probíral zapomenutými songy – původně ji pod názvem Immagina nazpíval Alberto Fortis v r.1985. Obdobně překvapivě zní na albu např. balada Sambarió od Drupiho (česky známá od Hany Zagorové jako Málokdo ví), legendární árie Cauruso nebo „fotbalový“ duet Un‘ Estate Italiana, v němž slavný hlas italské rockerky Gianny Nannini nyní nahradil neměně působivý „chraplák“ Marcely Holanové, jako i hit Setkání. Davide tyto své nové verze hitú „numero uno“ s úspěchem uvádí na četných vystoupeních. Třetí sólové album nese název Siamo Una Cosa Sola. ( https://www.youtube.com/watch?v=RXvk9ZBK3TA)…

Nachází se zde řada tanečních hitú, ale i italských kantilén: Stella, Luce, Cos´e rimasto, E non mi basta… Info ze křtu alba-zde. 

Nezapomuntelným duetem pro Davideho je duet – společná skladba „Felicitá“, kterou si zazpíval v jednom z mnoha televizních pořadů s Ivetou Bartošovou.
  
Českou republiku si Davide opravdu zamiloval. Je to ostatně znát i na osvojení si našeho jazyka, nicméně nikdy nezapře svůj italský temperament a šarm, který je mu tolik vlastní. Jeho energie a nakažlivý smích pokaždé strhnou davy jeho fanoušků, takže vystoupení má neopakovatelnou atmosféru. Tím si splnil tady v Čechách jeho velký sen – zpívat a dávat lidem radost.

V této době se Davidovi velice daří, vystupuje několikrát týdně.

Davide Mattioli se může pochlubit také spoluprací  s nejznámějšími tuzemskými hvězdami, ale i těmi na světové úrovni.

V roce 2012 byl s jeho kolegou nominováni v Rusku do ankety podobné Českému Slavíkovi, ve které zvítězili. Přátelí se s italskými hvězdami jako Eros Ramazzotti, Umberto Tozzi či kytarista Dodi Battaglia z legendární skupiny Pooh. Vystupuje nejenom v ČR a Slovensku ale i směrem na východ na Ukrajině a v ruském Petrohradě, kde na ně přišlo přes 2 tisíce lidí. Zpívali i pro ruského prezidenta Putina. 

S Helenou Vondráčkovou absolvovali řadu koncertů a vystoupení včetně vyprodané Lucerny.

V lednu 2014 byli Davide Mattioli a jeho kolega  hosty Amedea Minghi ve vyhlášeném divadle Brancaccio v Římě. 

V ČR  s Amedeo Minghi vystoupili společně poprvé a to v divadle Alfa v Plzni v rámci natáčení pro Český rozhlas. Zpívali skladby: L ´ItalianoO Solemio,  s Amedeem si zazpívali Emanuela ed io a Mistr si zazpíval skladbu La Speranza

Mezi největší prezentace společně s Amedeo Minghi je v rámci Šlágr TV, kde italská hudba patří mezi oblíbené hudební styly. Potvrdilo to také na společném vystoupení pro 3 000 diváků v Jihlavě na stadionu FC Vysočina v rámci natáčení Šlágr TV „Podzim z muzikou„.