Čáry Kluk

Semilské slavnosti 2019 a Čáry Kluk

21.9. 2019 Semily | V sobotu jsme se probudili do krásného, sluncem prozářeného rána. Akce byla zahájena na vernisáži v Městském muzeu. Mohli jsme se setkávat s lidmi v dobových krojích, kterých se zde sešlo opravdu hodně. Pro milovníky výletů za krásami přírody jsme připravili několik tras, které jsme vedli Riegrovou a Kamenického stezkou. Na Riegrově stezce jsme se mohli potkat se semilskými skauty. Klub Českých Turistů Semily logoV cíli v Bítouchově před vstupem na Riegrovu stezku se účastníci mohli dále vyžít v rámci různých doprovodných akcí pro malé i velké. Na Riegrově stezce byla odhalena pamětní deska na návštěvu prvního prezidenta Československa T. G. Masaryka v Semilech v roce 1922. Byla zpřístupněna lezecká stěna Vodní brána. Mezi Semilami a Bítouchovem se pohyboval výletní vláček. Účastníci mohli navštívit vodní elektrárnu na Spálově. K dobré pohodě přispělo i několik hudebních vystoupení s vrcholem v podobě koncertu Zuzany Stírské se svou kapelou. Pro malé jsme přichystali skákací hrad, trampolínu, malý vláček s bicyklovým pohonem a mnoho dalších atrakcí. Nechybělo ani špičkové kouzelnické vystoupení vystoupení flašinetáře.

Bylo to krásné sobotní setkání a k večeru jsme se rozcházeli do svých domovů s pocity velmi dobře připravené a organizované akce. Účastníci byli nadšeni a to bylo tou nejlepší odměnou pro nás. Pro milovníky statistik uvádíme, že se nám v rámci registrace podepsala 612 účastníků a odhadem lze konstatovat, že jsme v muzeu nebo v Bítouchově celkem přivítali 1.500 – 2.000 milovníků turistiky a dobré zábavy.

Na přípravě a průběhu akce se podílelo 45 pořadatelů a 20 hasičů. Na webových stránkách KČT Semily a sociálních sítích jsme připravili fotogalerii momentek z průběhu Semilských turistických slavností. Třeba se na nich najdete. Ještě jednou všem děkume za hojnou účast a těšíme se na setkání při našich dalších akcích.

Váš Klub českých turistů Semily