Kouzelník Čáry Kluk nejen pro děti

10 dobrých rad jak uspořádat dětskou oslavu

Olava by měla být skvělá nejen pro děti, ale i pro vás

Recept na vtipnou zábavu na oslavu narozenin není žádným kouzelnickým tajemstvím.

Ze všeho nejdřív si vyberte datum oslavy

Zjistěte si předem, jestli se datum oslavy hodí nejlepším kamarádům či důležitým rodinným příslušníkům. Pozor na státní svátky a také akce ve vašem okolí typu „Den dětí“, Loučení s létem, Velikonoce a podobně, děti budou tam.

Oslava odpoledne x dopoledne?

Na dopolední oslavu ve školce přijdou všechny děti a školka vás nic nestojí na pronájmu prostor. Narozeniny ve školce jsou pro vás tou nejjednodušší volbou. Odpoledne je také prima, mohu přijít i rodiče a oslavu si mohou užít malí kamarádi i dospělí.

Vejdeme se na oslavu všichni?

Čert vem nějaké ty malé karamboly a pár střepů, které se jistě přihodí. Doma je prostě doma a na oslavě máte vše po ruce. 
Nechce se vám uklízet, nechcete riskovat újmu na vybavení nebo vás bude hodně? Šup s tou havětí na zahradu, do školky, do školy, do kavárny (možná z nich vyrostou kavárenští povaleči), do herny nebo dětského koutku!

Státní svátek vyjde dráž a mají zavřeno

Na státní svátek, nebo v termínech kolem Dne dětí je těžší sehnat něco, kde mají otevřeno a kde pro vás kompletně připraví narozeninovou nebo jinou oslavu. Nebo se musíte domluvit hodně dopředu.

Předstih plánování oslavy se vyplatí

Štěstí přeje připraveným, a proto plánujte oslavu s předstihem. Máte tak šanci vybrat si ideální místo a promyslet program. Ovšem neváhejte shánět i na poslední chvíli, co jiného vám někdy koneckonců zbývá. Můžete mít štěstí.

Naplánujte si oslavu zhruba

Nejlépe však jen v hrubých rysech. Je pravděpodobné, že ne všechno klapne na minuty. Vyhnete se zbytečnému stresu. Pohybové aktivity dětí na začátek oslavy, jen ať se zkraje vyřádí a trochu unaví. Potom můžete ubírat, servírovat dort, zase další aktivity nebo hry, při kterých budou děti klidnější.

 

Pokud však máte přesně vymezený čas pronájmu prostor, je lepší si stanovit přesnější časový program.

Pozvánka každého potěší

Pokud pozvaným předáte či pošlete hezkou pozvánku, určitě je tím potěšíte a navnadíte. Pozvánku můžete vyrobit ručně, nebo využijte kreativních grafických nástrojů.  Můžete zvolit osobní pozvání, tištěnou pozvánku, elektronickou pozvánku nebo si vytvořit vlastní jednoduchý web ke konané akci.

Nezapomeňte na důležité údaje o oslavě

Datum a také přesné místo konání
Čas zahájení oslavy
Předpokládaná zábava
Alespoň rámcový program
Kontaktní údaje
Případně vyžádání potvrzení účasti

Potvrďte si účast hostů a účinkujícíh

Aby se vám nestalo, že nikdo nepřijde, připomeňte se minimálně týden před akcí a ujistěte se, že pozvaní hosté a účinkující se vším počítají a potvrďte si účast, připravenost prostor, účinkujících.

Přeji, ať se vám oslava vydaří.
Kouzelník Čáry Kluk ve středním věku