Čáry Kluk

10 dobrých rad jak uspořádat dětskou oslavu

Oslava by měla být skvělá nejen pro děti, ale i pro vás

Recept na zábavu na oslavě narozenin není žádným kouzelnickým tajemstvím.

Hurá! Pojďme se bavit! První úkol je vybrat si datum nejlepší party všech dob!

Zjistěte si předem, jestli se datum oslavy hodí nejlepším kamarádům či důležitým rodinným příslušníkům. Pozor na státní svátky a také akce ve vašem okolí typu „Den dětí“, Loučení s létem, Velikonoce, Mikulášská a podobně, protože spousta dětí bude i na jiných akcích a umělci jsou na velkých akcích.

Skvěle, budeme se bavit dopoledne nebo odpoledne?

Na dopolední oslavu ve školce přijdou všechny děti a pronájem prostor vás nic nestojí. Narozeniny ve školce jsou pro vás tou nejjednodušší volbou. Odpoledne také bude skvělé – mohou přijít i rodiče a oslavu si mohou užít malí kamarádi i dospělí.

Vejdeme se na oslavu všichni?

Čert vem nějaké ty malé karamboly a pár střepů, které se jistě přihodí. Doma je prostě doma a na oslavě máte vše po ruce.  Nechce se vám uklízet tu spoušť? Nechcete riskovat újmu na vybavení nebo vás bude hodně? Šup s tou havětí na zahradu, do školky, do školy, do kavárny, do herny nebo dětského koutku!

Státní svátek je dražší nebo mají zavřeno

O státních svátcích nebo kolem akcí typu „Den dětí“ může být obtížné najít místo, které je otevřené nebo kde pro vás připraví kompletní oslavu narozenin, oslavy, party.

Plánování s předstihem je prima

Štěstí přeje připraveným, a proto plánujte oslavu s předstihem. Máte tak šanci vybrat si ideální místo a promyslet program. Ovšem neváhejte shánět i na poslední chvíli, co jiného vám někdy koneckonců zbývá 😉. Můžete mít štěstí.

Všechno nemusí klapnout na 100 %

Je pravděpodobné, že ne všechno klapne na minuty. Vyhněte se zbytečnému stresu. 

Pokud však máte přesně vymezený čas pronájmu prostor, je lepší si stanovit přesnější časový program.

Pozvánka potěší děti i dospělé

Pokud pozvaným předáte či zašlete hezkou pozvánku, určitě je tím potěšíte. Pozvánku můžete vyrobit ručně, nebo využijte kreativních grafických nástrojů nebo umělé inteligence.  Můžete zvolit osobní pozvání, tištěnou pozvánku, elektronickou pozvánku nebo si vytvořit vlastní jednoduchý web ke konané akci.

Nezapomeňte na důležité údaje o oslavě

Datum a také přesné místo konání
Čas zahájení oslavy
Předpokládaná zábava
Alespoň rámcový program
Kontaktní údaje
Případně vyžádání potvrzení účasti

Potvrďte si účast hostů i účinkujícíh den předem

Aby se vám nestalo, že nikdo nepřijde, připomeňte se minimálně týden před akcí a ujistěte se, že pozvaní hosté a účinkující se vším počítají a potvrďte si účast, připravenost prostor, účinkujících.

Přeji, ať se vám oslava vydaří.
Kouzelník Čáry Kluk ve středním věku